+48 514 009 979 info@sovaaccounting.pl
Jak wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wpłynie na Spółki LTD?

Obecność Anglii w Uni Europejskiej nie ma wpływu na Ciebie jako właściciela Spółki LTD.
Najważniejszy dokument, który normuje kwestie z tym związane to Konwencja o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Wielką Brytanią z 2006 roku, która jest umową zawartą pomiędzy dwoma krajami zupełnie poza strukturami UE. Zatem wyjście UK z Uni Europejskiej nie powoduje zmian w tym dokumencie.

Posiadać Spółkę w Wielkiej Brytanii, być w niej dyrektorem i korzystać z jej zalet może równie dobrze obywatel Indii mimo, że jego kraj nie należy do Wspólnoty Europejskiej.

Jedynym problem jaki przyniesie potencjalne wyjście Anglii z Unii Europejskiej będzie duże utrudnienie w otrzymaniu numeru NIN (odpowiednik polskiego PESEL), który utrudni nowym klientom rejestracje spółki, dlatego warto zaplanować swoją wizytę w Anglii wcześniej, póki formalności związane z NIN są niezwykle proste.

Odejście Anglii z Unii Europejskiej nie będzie miało wpływu na samo funkcjonowanie Spółki.

Zdecydowałem się na założenie Spółki LTD lub Inkubatora. Co dalej?

Po podjęciu decyzji o rejestracji proces składa się z 3 kroków.

1. Wypełniasz formularz rejestracyjny (3-5 min) i dostarczasz nam wymagane dokumenty.
(Po tym etapie Twoja Spółka jest gotowa w ciągu 3 dni roboczych i możesz wystawiać z niej faktury)

2. Szukasz w swoim kalendarzu miejsca na dwa dni wolnego, podczas którego lecisz do Manchester, chyba, że rejestrujesz się w Inkubatorze – wtedy wyjazd nie jest konieczny.
(Po tym etapie możesz korzystać z kwoty wolnej od podatku jako dyrektor)

3. Zakładasz konto dla swojej Spółki w jednym z polskich banków.
(Pierwsze miesiące możesz korzystać ze swojego prywatnego konta dla rozliczeń Spółki. Brytyjski Urząd pozwala na takie rozwiązanie na starcie)

Po trzecim kroku wszystkie formalności związane z uruchamianiem Spółki zostały zakończone, a jedyne co Cię od tej chwili obchodzi to dostarczanie nam wystawianych i otrzymywanych przez Ciebie faktur i rachunków.
Nasz Zespół zajmuje się całą resztą obowiązków!

Jeśli chcesz założyć spółkę LTD umów się z nami na niezobowiązującą, bezpłatną konsultacje – będziemy na podstawie rozmowy w stanie doradzić Ci czy spółka LTD faktycznie jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i pomóc zaplanować kolejne kroki.

Ile trwa założenie Spółki Limited z pomocą biura rachunkowego SOVA Accounting?

Rejestracja Spółki Limited trwa do 3 dni roboczych. Od momentu kiedy spółka zostaje dodana do rejestru Companies House możesz wystawiać z niej faktury.

Czy będę nadal płacił ZUS w Polsce?

Oferujemy kilka rozwiązań.

Najpopularniejszym z nich jest pełne przeniesienie firmy do Anglii.
Od momentu przeniesienia Twojej firmy do Anglii, dotychczasowa działalność gospodarcza prowadzona w Polsce zostaje zamknięta. Nie ma tym samym żadnych podstaw do opłacania składek na ZUS.

Jednak niektóre branże (np. gastronomia), nie pozwalają na pełne przeniesienie do Anglii.
Oferujemy dla tych branż inne rozwiązania.
Zasada jest taka, że jeśli po założeniu Spółki Limited nadal prowadzisz formalnie działalność gospodarczą w Polsce, nadal powinieneś odprowadzać opłaty względem ZUS!

Aby dowiedzieć się czy Twoja branża pozwala na pełne przeniesienie do Anglii przejdź do zakładki kontakt i zadaj nam pytanie.

Czy będę opłacał odpowiednik ZUS w Anglii?

Do 8 164 GBP rocznie Ty jako dyrektor wypłacasz sobie pensje bez jakichkolwiek podatków ani składek na rzecz ubezpieczeń społecznych.

Powyżej tej kwoty pojawiają się opłaty NIC (National Insurance Contribution), co jest odpowiednikiem naszych opłat na rzecz ZUS.
Są to jednak opłaty procentowe od zarobków przekraczających 8 164 GBP rocznie, a nie wysoka ryczałtowa składka jak w Polsce.

Jak z kontem bankowym dla Spółki?

Ponad 90% naszych klientów dla swojej Spółki korzysta z konta bankowego założonego w jednym z polskich banków.
Założenie takiego konta nie wymaga ponownego lotu do Anglii i jest stosunkowo proste.

Rejestracja konta odbyć się przez internet.
Koszta miesięczne jego posiadania wahają się w zależności od banku, wynosząc zwykle 19 zł.

Nasz zespół bez dodatkowych opłat doradza i pomaga klientom w założeniu konta w jednym z polskich banków.

Zainteresowany?

Kliknij poniżej. Opisz w kilku zdaniach swoją sytuację i dowiedz się jakie konkretne korzyści może Ci przynieść Firma w Anglii.

Umów się na bezpłatną konsultację

Umów się na bezpłatną konsultację

Spółka z o.o. vs Spółka LTD – Zestawienie

Poniżej przedstawiamy zestawienie spółki z o.o. i spółki LTD oraz sposób na sprawdzenie która z tych form jest dla Ciebie najbardziej opłacalna. Wraz ze zmianami na naszej stronie, przedstawiamy Wam zestawienie polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i jej...
Zobacz więcej

Self Employed czy Spółka LTD – Co Wybrać?

Self Employed i Spółka LTD to dwie najpopularniejsze formy prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii - która z nich bardziej Ci się opłaca? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu! Self-Employed Spółka LTD Różnice między Self-Employed a Spółką LTD Self-Employed...
Zobacz więcej

Standardowy Statut Spółki LTD – Model Articles of Association

Spółka LTD może być zarejestrowana w całości przez internet, w ciągu zaledwie 3 dni roboczych i przy wyjątkowo niskich kosztach dzięki temu, że brytyjski rząd stworzył dla przyszłych przedsiębiorców standardowy statut spółki, z którego można skorzystać bez potrzeby...
Zobacz więcej

Koszty Delegacji Pracownika lub Dyrektora Spółki LTD

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale koszty delegacji dyrektora czy pracownika spółki LTD mogą zostać pokryte przez firmę. Jest kilka wymagań, które podróż musi spełnić, aby mogła zostać uznana za podróż biznesową/delegację i być opłacona przez spółkę LTD:...
Zobacz więcej

Księgowość w UK – Rozliczenie Co Miesiąc, czy Co Rok?

Jeśli interesowałeś się rejestracją Spółki LTD w Anglii, zauważyłeś pewnie, że większość biur rachunkowych prowadzących księgowość firm w UK oferuje swoje usługi w dwóch kategoriach: Z Rozliczeniem Co Miesiąc (na bieżąco) lub Z Rozliczeniem Co Rok Rok podatkowy w...
Zobacz więcej

Firma w Anglii i Firma w Czechach – Porównanie

Coraz więcej polskich przedsiębiorców szukając oszczędności decyduje się na przeniesienie firmy do Czech. W tym artykule przyjrzymy się kosztom i ograniczeniom związanym z tym rozwiązaniem oraz porównamy je z polską Działalnością Gospodarczą oraz brytyjską Spółką LTD....
Zobacz więcej

Firma bez numeru VAT-UE i Odwrotne Obciążenie

Czym jest VAT-UE? VAT-UE to numer podatnika VAT stworzony na potrzeby handlu wewnątrz Unii Europejskiej. Bardzo często możesz spotkać się także z określeniem NIP-UE , które oznacza dokładnie to samo, ponieważ są to pojęcia zamienne. Uzyskanie danego numeru umożliwia...
Zobacz więcej

Kickstarter w Polsce – Jak Odnieść Sukces?

Crowdfunding to forma finansowania projektów, w którą może się zaangażować każdy, niezależnie od zawodu, kwalifikacji, czy posiadanego majątku. Jak działa Kickstarter? Kickstarter to obecnie najpopularniejsza na świecie platforma crowdfundingowa. Pozwala on fanom i...
Zobacz więcej

Zaległe Płatności w Spółce LTD

Standardowy czas na opłacenie usługi w Wielkiej Brytanii wynosi 30 dni, zdarza się jednak, że klienci zalegają z płatnością znacznie dłużej. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Kiedy zaległa płatność staje się problemem? Najprostsza odpowiedź brzmi: "to zależy"....
Zobacz więcej

Wirtualne Biuro w UK, czyli o czym powinieneś wiedzieć przed wynajęciem Wirtualnego Biura w Anglii

Spółka LTD w Polsce najczęściej korzysta z usługi wirtualnego biura w UK, co w Wielkiej Brytanii jest usługą regulowaną prawnie. Ten artykuł pokaże Ci o czym powinieneś wiedzieć decydując się na wspołpracę z firmą prowadzącą wirtualne biura. Wirtualne Biuro – Co to...
Zobacz więcej
Jak oceniasz tę stronę?