+48 12 210 08 78 info@sovaaccounting.pl

Składki na ubezpieczenie, jakie powinien wpłacać dyrektor spółki LTD, zaliczają się do klasy pierwszej tj. Class 1 National Insurance thresholds, uzależnione są od zarobków.
Jeśli Twoja pensja dyrektorska nie przekracza progu Primary Threshold (PT), aktualnie wynoszącego 702 GBP miesięcznie – nie musisz odprowadzać składek do National Insurance Contribution (NIC), który jest odpowiednikiem polskiego ZUS-u.

Zarobki dyrektorskie poniżej progu Primary Threshold zwalniają Cię także z podatku dochodowego.
Jeśli przekraczasz próg PT, wysokość składki określa się procentowo od Twoich konkretnych zarobków.

Poniżej przedstawiamy tabele opłat na ubezpieczenie w UK obowiązujących od kwietnia 2018 roku.

 

 

 Warto wspomnieć również o progu Lower Earnings Limit, który uprawnia do ubezpieczenia, a także emerytury bez konieczności odprowadzania składek. Wynosi on 503 GBP miesięcznie.

Reasumując, jeśli jesteś dyrektorem Spółki LTD, możesz wypłacić sobie pensję do 702 funtów miesięcznie (Lower Earnings Limit) bez konieczności odprowadzania jakiejkolwiek części wypłaty do budżetu państwa.
8 424 funtów rocznie to w Wielkiej Brytanii kwota wolna od podatku i składek na ubezpieczenie.

Podatku dochodowego od wynagrodzenia z Wielkiej Brytanii nie zapłacisz nawet przy wyższych zarobkach. Zobacz: Podatek Dochodowy w UK

Co w przypadku, jeśli potrzebujesz zatrudnić dodatkowych pracowników albo przekroczysz kwotę wolną? Jaki rodzaj umowy będzie najkorzystniejszy i co jeszcze musisz wiedzieć, chcąc prowadzić Spółkę LTD w Anglii? Skontaktuj się z nami lub umów na bezpłatną konsultację – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Umów się na bezpłatną konsultację

ZUS w Anglii – Opłaty na Ubezpieczenie w UK w roku podatkowym 2018-2019
5 (100%) 15 votes