+48 12 210 08 78 (pon-pt 9-19) info@sovaaccounting.pl

Ten artykuł mówi głównie o zaletach angielskiej Spółki Limited. Jeśli nie jesteś pewien, która forma działalności najbardziej pasuje do Twojego biznesu, skontaktuj się z nami lub umów na bezpłatną konsultację.

Łatwy Start

  • Rejestracja Spółki LTD w UK trwa zaledwie kilka godzin.
  • Jeśli nie będziesz zatrudniał pracowników, Twoja firma nie zapłaci żadnego podatku przez pierwsze 21 miesięcy działalności.
  • Rozliczenie z Urzędem następuje wraz z końcem pierwszego roku działalności biznesowej, jednak na spłatę podatku masz jeszcze 9 miesięcy od tego momentu.

Kwota Wolna od Podatku w Anglii

Aktualnie kwota wolna od podatku w Anglii wynosi 8 632 GBP (jest jednak regularnie zwiększana). Będąc dyrektorem w swojej spółce LTD, możesz przyjmować taka pensję bez obaw o składki na ubezpieczenie, ani podatek dochodowy.

Dodatkowo, w swojej spółce możesz mianować 3 dyrektorów, co przekłada się na ponad 10 000 zł miesięcznie!

Współpraca z Urzędami

Urzędnicy w Anglii.

Tak, współpraca z urzędami!

Brytyjski system prawny i administracyjny nastawiony jest do przedsiębiorców pozytywnie. Wielka Brytania stara się ułatwić ludziom prowadzenie działalności niemal na każdym kroku.

Przepisy są jasne, urzędnicy zaś kompetentni i chętni do pomocy.

Wielka Brytania znalazła się na 23. miejscu na świecie w rankingu Paying Taxes, określającym łatwość płacenia podatków. Dla porównania, Polska uplasowała się na miejscu 51.

Brak kasy fiskalnej

W Wielkiej Brytanii nie istnieje coś takiego jak kasa fiskalna, ani podział na faktury i paragony. Wystarczy jeden dokument, tzw. invoice, a jakiekolwiek kasy fiskalne jakie możecie spotkać w angielskich sklepach, to nie obowiązek a udogodnienie dla właściciela.

Również próg rejestracji spółki jako płatnika VAT jest w Anglii stosunkowo wysoki. Wynosi on na chwilę obecną 85 000 GBP rocznie.

Prestiż Spółki LTD

Brytyjska Spółka LTD to forma prawna rozpoznawalna i respektowana na całym świecie. Świadczy o stabilności i wiarygodności przedsiębiorstwa, co oznacza, że przekonanie klientów do współpracy właśnie z Tobą stanie się o niebo łatwiejsze.

Emerytura w Anglii

Po 10 latach bycia dyrektorem w brytyjskiej Spółce Limited otrzymujesz prawo do angielskiej emerytury, której wysokość zaczyna się od 1000 zł miesięcznie. W tym przypadku możesz być pewny, że właśnie tyle trafi do Ciebie po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Brak ZUSu

Każdy z powyższych przykładów skupiał się na tym co możesz zyskać przenosząc działalność do Wielkiej Brytanii. Teraz czas na jedną istotną rzecz, którą możesz stracić – relację z ZUSem.

Skończą się comiesięczne opłaty dyktujące tempo rozwoju Twojego biznesu, skończy się również niepewność związana z wyżej wspomnianą emeryturą i interakcje z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Czy warto?

Zdecyduj sam, żeby jednak upewnić się, że Spółka LTD będzie najlepszą formą prawną dla Twojego biznesu – skontaktuj się z nami lub:

7 Powodów, dla których Warto Założyć Firmę w Anglii
4.2 (84.71%) 17 votes