add_filter( 'wpforms_frontend_missing_assets_error_js_disable', '__return_true');

Oferta Pracy

SOVA Accounting

Podczas rozmów kwalifikacyjnych w zakresie stanowisk księgowych pytamy się kandydatów o to, na czym im najbardziej zależy w przyszłej pracy. Najczęściej padają takie odpowiedzi:
– Na elastycznych godzinach pracy;
– Na możliwości pracy zdalnej;
– Na dobrej atmosferze;
– Na odpowiednim przeszkoleniu i możliwości spokojnego wdrożenia się w funkcjonowanie firmy;
– Na ‘normalnych’ przełożonych;
– Na możliwości rozwoju.

Znając te potrzeby, stawiamy przed sobą stałe wyzwanie – jak tworzyć firmę, która będzie te potrzeby zaspokajała?

Sprawdź poniżej co udało się nam w tym zakresie dotąd wypracować. 

Elastyczny czas pracy
A nawet bardziej, niż tylko elastyczny. W praktyce obowiązuje u nas samodzielnie dobierany czas pracy.
Obowiązują cztery zasady:
– W trakcie miesiąca pracuj przynajmniej 80 godzin.
– Każdego dnia pracuj przynajmniej 2 godziny.
– Zaplanuj swój czas tak, aby być na bieżąco z obowiązkami i aby klienci byli zadowoleni.

Cała reszta w zakresie układania czasu pracy należy do Ciebie.
Chcesz pracować rano? Jest to ok. Wieczorami? Nie ma problemu. Zacząć rano, mieć wolny środek dnia i wrócić do pracy wieczorem? Też w porządku. 

Jak wszystko, pociąga to za sobą również konsekwencje. Jeśli nikt nie narzuca Ci konkretnego czasu pracy, potrzebujesz mieć na tyle samodyscypliny, aby potrafić zaplanować go samodzielnie. 

Opcja pracy zdalnej
Praca zdalna towarzyszy nam od niemal samych początków istnienia naszej firmy i jest głęboko zakorzeniona w naszej kulturze.

Są osoby, które lubią pracować z domu, bo uwielbiają usiąść wygodnie na swojej sofie i pracować w towarzystwie kawy ze swojego ulubionego kubka. Niektórzy studiują na uczelni i korzystają z opcji pracy zdalnej, gdy akuratnie wypada im okienko pomiędzy zajęciami, albo gdy chcą pogodzić wyjazd na Erasmusa z jednoczesnym kontynuowaniem pracy. Jeszcze inni czują w sobie zew podróżnika i lubią doświadczyć pomieszkania przez kilka tygodni w innym kraju, przy możliwości zadbania o swoje obowiązki bezproblemowo w formie zdalnej.

Atmosfera
Jednym z najważniejszych czynników co do tego jak kształtowała się będzie atmosfera danej firmy jest jej rozmiar. Korporacje liczące po kilkaset osób siłą rzeczy tworzą atmosferę wyścigu szczurów, gdzie podkładane są sobie wzajemnie nogi, w pościgu za korporacyjną drabinką.

W SOVA nasz zespół liczy około pięćdziesięciu osób. Jest to rozmiar, przy którym bez problemu jesteś w stanie znać wszystkich. Rozmiar, przy którym nie tworzą się korporacyjne schematy wyścigu szczurów. Tym bardziej, że świadomie tworzymy sytuację, gdzie rozwój osoby nie zależy od tego jak innym idzie słabo, ale od tego jak dobrze idzie jej i jak dobrze sprawdza się ona w pracy zespołowej.

Dorzucając do tego wyselekcjonowaną kadrę zarządzającą, która obowiązkowo potrzebuje mieć kompetencje z zakresu psychologii w komunikacji, rozwiązywaniu sporów, jasnym komunikowania potrzeb, tworzy to sytuację, gdzie przyjemnie współpracuje się zarówno z kolegami/koleżankami z zespołu jak i przełożonymi.

Oprócz tego istotną rolę odgrywa również wiek osób, które Cię otaczają. Nasz zespół jest młody. Zupełnie inaczej będziesz się czuł(a) w gronie składającym się głównie z rówieśników, z którymi świetnie się rozumiesz, a inaczej gdybyś pracował(a) w miejscu, gdzie otaczają Cię osoby po czterdziestce. Mogłoby to tworzyć spore przeszkody w znalezieniu wspólnego języka i tworzyć sztywną atmosferę. W SOVA spotkasz głównie swoich rówieśników, a o sztywnej atmosferze możesz zapomnieć 🙂

Podsumowując zdrowa atmosfera to podstawa tego aby chciało się przychodzić do pracy. Zależy nam aby taką atmosferę utrzymać i aby wszyscy mogli przychodzić do pracy z przyjemnością.

Odpowiednie przeszkolenie i możliwość spokojnego wdrożenia się w funkcjonowanie firmy
Możliwe, że miałeś(-łaś) już styczność z pracami, gdzie praktycznie nie było wdrożenia do stanowiska i funkcjonowania firmy. Zostałeś(-łaś) rzucony(-na) w wir pracy od samego początku, zupełnie nie wiedząc co się dzieje i co konkretnie masz robić. Niezbyt przyjemne poczucie chaosu i przytłoczenia.

Nie chcemy aby takie uczucie towarzyszyło osobom startującym swoją karierę w SOVA. Mamy proces onboarding-u (czyli wdrożenia w funkcjonowanie firmy), który stale ulepszamy. Na starcie przechodzisz szkolenie z kompetencji jakie początkowo obejmiesz. Dostaniesz również przydzielonego mentora, do którego możesz zwracać się bez problemu z pytaniami, gdy czegokolwiek nie wiesz. Twoje obowiązki są spisane w formie procesów, do których masz łatwy dostęp, jeśli więc czegoś nie jesteś pewny(-na), wystarczy, że zaglądniesz do instrukcji.

Do tego, aby ściągnąć z Ciebie strach, że popełnisz błędy przy pracy, mamy wprowadzony system double-check, który polega na tym, że po tym gdy wykonasz swoje zadanie, jest ono dodatkowo sprawdzane przez doświadczoną osobę.

Możesz startować z nami spokojnie 🙂

‘Normalni’ przełożeni
Być może miałeś(-łaś) już okazję pracować w innych miejscach. Mogło dać Ci to perspektywę na to, jak bardzo niekompetentni przełożeni mogą się w różnych miejscach pracy trafiać.
Sytuacji, które nie powinny mieć miejsca w zakresie zarządzania, można wypisywać bez końca:
– Krzyczenie na pracowników;
– Obwinianie za błędy, pomimo braku przeszkolenia;
– Czepianie się o niewykonane rzeczy, pomimo braku jasnych poleceń, że powinny być zrobione;
– Pokazywanie wyższości w niesmaczne sposoby;
– Wyładowywanie emocji z prywatnego życia na podwładnych w pracy;
– i tak dalej.

Często bierze się to z jednego podstawowego powodu – kadrze zarządzającej standardowo brak jest przeszkolenia z zakresu psychologii, a co za tym idzie brak przepracowania swoich własnych problemów; brak wykształconej empatii; brak umiejętności komunikacyjnych.

W SOVA wszystkie osoby na pozycjach zarządzających potrzebują mieć obowiązkowo odpowiednie kompetencje z zakresu psychologii w zarządzaniu.
Są to umiejętności komunikacyjne (na przykład znajomość NVC). Umiejętności w zakresie jasnego wyrażania potrzeb. Umiejętności w zakresie zdrowego stawiania granic. Regularna praca nad własnymi problemami, tak aby nie przenosić ich do pracy i inne.

Kluczowe jest to – pracując w SOVA jako przełożonych możesz spodziewać się normalnych ludzi, z którymi da się bez problemu komunikować i co do których możesz mieć przeświadczenie, że nie będą przenosili swoich problemów na Ciebie. Możesz bez problemu zgłosić, gdy coś nie działa, gdy czujesz się przeciążony(-na), spodziewać się odpowiedniego odbioru takiego komunikatu i realnych działań, które mają doprowadzić do rozwiązania problemu. A to przekłada się na przyjemność z pracy i poczucie bycia w miejscu, w których chce się być.

Możliwości rozwoju
Wiele osób jest zniechęconych w swoich pracach tym, że przez kolejne i kolejne miesiące ciągle musi powtarzać dokładnie te same czynności, zupełnie bez perspektyw rozwoju. Jest to typowe szczególnie dla pracowników korporacji. Dostanie nowych kompetencji często w takich miejscach nie jest uzależnione od tempa nauki i tego jak dana osoba sobie radzi, ale od stażu jej pracy. Gdy chce się rozwijać i podjąć nowych obszarów, słyszy, że jeszcze na nią nie czas, bo za krótko jeszcze pracuje. Potrafi być to bardzo demotywujące.

W SOVA do możliwości rozwoju podchodzimy bardzo poważnie. Nie patrzymy się zupełnie na staż pracy, lecz na to, na co patrzeć się powinno. Czyli jak dobrze osoba radzi sobie ze swoimi obowiązkami i jak wiele pracy wkłada w to, aby się rozwijać. Przez to, osoby ambitne mogą liczyć bardzo szybko na zwiększanie zakresu swoich kompetencji. Pracując w SOVA zdecydowanie nie potrzebujesz obawiać się stagnacji.

 

 

 

Kto odnajdzie się w SOVA

Ambitni

Poszukujemy osób ambitnych. Takich, którzy chcą i potrafią podejmować się wyzwań.

Czy lubisz stawiać sobie cele i konsekwentnie do nich dążyć?
– Czy gdy pojawia się trudne zadanie masz w sobie gotowość do zmierzenia się z nim i rozwiązaniu go?
– Czy interesuje Cię, aby z czasem poszerzać swoje kompetencje? 

Jeśli tak, to odpowiadasz naszemu kryterium osoby ambitnej. 

Zorganizowani

Przy środowisku, w którym panuje elastyczność godzin i możliwość pracy zdalnej, potrzebujesz dużej dawki zorganizowania. Nikt nie narzuci Ci godzin, w których potrzebujesz pracować. Potrzebujesz sam mieć na tyle samodyscypliny aby potrafić zaplanować swój dzień i tego planu się potem trzymać.

– Czy potrafisz dobrze planować? 
– Czy gdy stworzysz plan, to zwykle się go skutecznie trzymasz?
– Czy uważasz, że posiadasz dobrą samodyscyplinę? 

Jeśli tak, to spełniasz nasze kryteria osoby zorganizowanej. 

Otwarci

Doceniamy osoby o otwartych umysłach. Przez otwartość umysłów rozumiemy podejście bez oceniania z góry. Umiejętność wczucia się w drugą osobę i zrozumienia jej. Przyjazne nastawienie do innych osób z zespołu. 

– Starasz się zrozumieć inne osoby, zanim wydasz o nich opinie? 
– Pozostajesz z większością osób w przyjacielskich stosunkach i nie masz zbytnio dużo wrogów? 
– Jeśli napotykasz nowe tematy, to z chęcią się z nimi zapoznajesz, aby dopiero wtedy wyrobić sobie na ich temat przekonania? 

Jeśli tak, to spełniasz nasze kryteria osoby o otwartym umyśle. 

Doświadczenie

Jak podchodzimy do kwestii wymaganego doświadczenia? Czy oprócz edukacji w kierunku rachunkowości potrzebne są lata doświadczenia, praktyki lub staże?

Otóż odpowiedź jest taka, że uprzednie doświadczenie jest pomocne, ale niekoniecznie.
Doświadczenie jest mile widziane i istotne, ale wychodzimy z założenia, że nie jest ono najważniejsze. O wiele bardziej doceniamy odpowiednie predyspozycje i podejście. Umiejętności możesz rozwinąć, a wiedzę możemy Ci sprawnie przekazać.

W związku z tym do naszego zespołu dostają się różne osoby. Zarówno mające konkretne branżowe doświadczenie, jak i te, którym go jeszcze brakuje, u których dostrzeżemy predyspozycje, na jakich nam zależy. 

Nastawieni na rozwój

W naszej firmie mocno stawiamy na rozwój, dajemy naszym pracowniom przestrzeń oraz zachęcamy ich do wdrażania własnych pomysłów. Zamiany mogą być zarówno małe, jak zmiana procedury, jak i duże np. prowadzenie własnego projektu.

– Czy myślisz w kategoriach „co może być”, a nie „co jest”?
– Czy nie boisz się proponować na forum swoich pomysłów i zmian na lepsze?
– Czy chętnie angażujesz się lub organizujesz dodatkowe projekty?

Jeśli tak to spełniasz nasze kryteria osoby nastawionej na rozwój

 

Praca w SOVA

Czym będziesz się zajmował?

Myśląc o pracy z pewnością bardzo ciekawi Cię czym konkretnym będziesz się zajmować. W tym punkcie postaramy się to przybliżyć w taki sposób, aby rysował Ci się tego klarowny obraz. Podzielimy to na różne etapy Twojego zaawansowania:

Na starcie spodziewaj się szkolenia z różnych obszarów.

Na początku współpracy, możesz spodziewać się zadań oraz szkolenia z zakresu:
– Mailowej korespondencji z klientami odnośnie doprecyzowywania szczegółów dotyczących ich dokumentacji księgowej
– Mailowego odpowiadania klientom na pytania jakie u nich się pojawiają
– Telefonicznego przypominania klientom, jeśli mailowe przypomnienie o wysłaniu dokumentów nie skutkuje
– Wprowadzania dokumentów do ksiąg danej spółki
– Wykonywaniu procedur wymagających wprowadzenia odpowiednich danych do systemów, z których korzysta nasza firma

W dalszym etapie współpracy, możesz spodziewać się szkolenia oraz zadań z zakresu:
– Rozliczania bardziej skomplikowanych spółek
– Tworzenia sprawozdań finansowych
– Zajmowania się tematem VAT
– Odpowiadania za kształtowanie polityki dotyczących konkretnych branż


Dodatkowe kierunki, które możesz obrać w rozwoju swojej kariery to m.in.:
– Zarządzanie, bycie liderem projektów, menadżerem
– Prowadzenie szkoleń

O SOVA

Jesteśmy firmą consultingowo-rachunkową. Dostarczamy klientom księgowość w 2 krajach:
– Polsce,
– Wielkiej Brytanii.
Dowiedz się więcej o tym czym się konkretnie zajmujemy pod tym linkiem.

Rozmiar firmy

Nasz zespół liczy obecnie ponad 50 osób. Jest to wielkość, która daje z jednej strony poczucie stabilności firmy, a z drugiej zapewnia, że nie będzie się jedną z setek bezimiennych twarzy przemieszczających się korytarzami korporacji.

Przy tej ilości osób wszyscy w firmie mogą się wzajemnie znać. Zapewnia to odpowiednią atmosferę w zespole, która sprzyja przyjemnej pracy.

Do tego taka wielkość nadal zapewnia bezpośredni kontakt z osobami, które zarządzają firmą. Tym samym daje to możliwość bycia w centrum wydarzeń. Dowiadywanie się z pierwszej ręki o najważniejszych sprawach z funkcjonowania firmy i przede wszystkim bycie uwzględnionym w kreowaniu jej przyszłości.

Stabilność firmy

W 2016. roku w naszym zespole było raptem kilka osób. Nasz zespół niesamowicie urósł od tego czasu. Daje to pewien obraz tempa wzrostu SOVA, a co dodatkowo istotne wzrost jest oparty 100% na naszym własnym kapitale, bez zewnętrznego kredytowania.

Piszemy o tym dlatego, abyś wiedział, że współpraca z nami daje dużą stabilność. Jeśli Ty będziesz ze swojej strony w porządku, oraz z drugiej perspektywy – jeśli Tobie będzie podobała się praca w naszym zespole, to możemy nastawiać się na długoletnią współpracę.

Pozytywne opinie i skupienie na klientach

Jeśli wyszukasz nas na Google i Facebook, to odkryjesz jak bardzo doceniają nas klienci. Średnia ocen z przyznawanych nam opinii wynosi pomiędzy 4.8 a 5.0, z maksymalną skalą do 5.0.

Tak wysoka punktacja nie wzięła się bez przyczyny. Bardzo wysoko w naszej hierarchii wartości stawiamy Customer Happiness, podejście według którego należy nieustannie stawiać sobie pytanie co możemy jeszcze zrobić, aby nasi klienci dostawali wyższą jakość usług i byli coraz bardziej zadowoleni z decyzji współpracy z nami. Jeśli lubisz pomagać innym i zależy Ci aby inni mieli opinię, że Twoja praca jest przydatna, to odnajdziesz się w naszej kulturze 🙂

Pytania i odpowiedzi

Czy mogę mieszkać poza Krakowem? 

Mieszkanie w Krakowie jest plusem, ale jednocześnie nie jest kluczowe. 
Jeśli mieszkasz poza Krakowem, bez problemu możesz aplikować do naszego zespołu.  

 

Czy mogę przełożyć część pracy na weekendy, jeśli w tygodniu potrzebuję mniejszej ilości pracy? 

Tak – nie ma z tym problemu. 

 

Ile czasu minimum potrzebuję pracować w skali miesiąca?

Preferujemy osoby, chcące pracować w wymiarze pełnego etatu. 
Z drugiej strony, dopuszczamy też mniejsze wymiary czasowe. Minimalny to 80 godzin. Wymiar godzinowy nie jest najważniejszym czynnikiem, jeśli są osoby o wysokich predyspozycjach, a mniejszej dostępności czasowej, nadal mają sporą szansę dostać się do naszego zespołu. 

 

Czy studiując dziennie mam szansę dostać się do zespołu? 

Tak. Są w gronie naszego zespołu studenci dzienni. Elastyczny czas pracy i możliwość pracy zdalnej pozwala pogodzić skończenie studiów z pracą w SOVA. 

 

Jakie są dla mnie możliwości rozwoju? 

Przy firmie rosnącej w naszym tempie, możliwości rozwoju są ogromne.
W małej firmie, która stagnuje, możliwość awansu powstają jedynie przez to, że ktoś odejdzie z firmy i zastąpisz go, na jego stanowisku.
W korporacji podobnie, zazwyczaj potrzebujesz czekać, aż ktoś odejdzie, albo awansuje, dopiero wtedy zwalniając miejsce dla Ciebie.  
Dla kontrastu u nas, dla Twojego awansu nie potrzeba odejścia, ani awansu innej osoby. Nasza firma rośnie na tyle szybko, że co chwila powstaje zapotrzebowanie na nowe, odpowiedzialne stanowisko. 

Co dalej?

Przestawiliśmy jakiego profilu kandydaci nas interesują. Opisane zostało również jak wygląda funkcjonowanie naszego zespołu, jakich zadań możesz się spodziewać oraz jak wygląda nasza firma. Teraz przekazujemy pałeczkę Tobie – jeśli uważasz, że jesteś osobą, która może wnieść wartość do takiego zespołu jak przedstawiony w opisie i właśnie taki zespół uważasz za wartościowy to czas na stworzenie Twojej aplikacji.

Jak ją przygotować:

  • Stwórz CV i zatytułuj je według wzoru: “Imię Nazwisko – CV – Księgowość – 03.pdf
  • Wyślij je na maila: zespol@sovaa.pl, tytułując maila według wzoru: Imię Nazwisko – Księgowość – 03″

Jeśli interesuje Cię zwiększenie Twoich szans to stwórz dodatkowo list motywacyjny. Co możesz w nim zamieścić?

  • Co spowodowało, że zdecydowałeś się zaaplikować właśnie na to ogłoszenie,
  • Dlaczego uważasz, że pasujesz do naszego zespołu (może jakieś przykłady z życia?),
  • Co Ci się szczególnie podoba w ogłoszeniu, a co niekoniecznie.

Jeśli zdecydujesz się na dodanie listu motywacyjnego, zatytułuj go według wzoru Imię Nazwisko – LM – Księgowość.pdf”  

Zachęcamy do aplikowania. Nie ma z tym żadnego ryzyka, a nadesłana aplikacja może okazać się początkiem ciekawego doświadczenia w naszym zespole. Dlatego jeśli jesteś zdecydowany, skorzystaj z tego, że rekrutacja jest jeszcze otwarta i weź się za stworzenie aplikacji najlepiej już teraz 🙂

Polityka Prywatności i Plików Cookies Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz używanie cookies, zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki internetowej.
Zgoda