“Chcę założyć firmę, jaki rodzaj działalności wybrać? Która forma będzie dla mnie najbardziej opłacalna? Jakie są koszty prowadzenia firmy?”

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule (3 minuty czytania). Masz wątpliwości? Napisz do nas lub umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych doradców.

 

Rodzaje działalności gospodarczej

Trzy popularne rodzaje działalności gospodarczej w Polsce (tradycyjna DG, sp. z o.o. i Inkubator Przedsiębiorczości) oraz Spółka LTD.

Jak to wygląda w rzeczywistości?

Poniżej przedstawiamy porównanie kosztów związanych z prowadzeniem firmy dla każdej z powyższych możliwości oraz realny przykład bloggera zarabiającego miesięcznie ok. 3 500 zł – jakie koszty ponosi i ile pieniędzy faktycznie zostaje w jego kieszeni? Zobaczcie sami.

*Inne koszty miesięczne tj. koszty księgowości, dla spółki z o.o. podano wartości uśrednione. 

Zastanawiasz się ile oszczędzisz przy swojej pensji, zależnie od wybranej formy? Napisz do nas, wyliczymy to dla Ciebie! Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek pytania umów na bezpłatną konsultację .

Co się dzieje jeśli Twoje miesięczne dochody przekroczą 3 500 zł? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule: Spółka LTD a wyższy dochód

5/5 - (25 votes)