+48 514 009 979 info@sovaaccounting.pl

Firma w Anglii

Spółka LTD

Oszczędność
 Oszczędna forma

Zakładając firmę w Anglii w formie Spółki LTD oszczędzasz przede wszystkim na dwa sposoby:
+ Poprzez wysoką kwotę wolną od podatku (ponad 40 000 zł)
Brak potrzeby opłacania ZUS-u

odpowiednik
 Odpowiednik Spółki z o.o.

Spółka LTD to odpowiednik polskiej Spółki z o.o. Oprócz większych oszczędności różni się również tym, że daje Ci większe bezpieczeństwo i jest rozpoznawalna na całym świecie.

Odpowiedzialnosc
Odpowiedzialność

Zadłużenie Spółki LTD jest niezależne od jej właściciela czy dyrektora (ma osobną osobowość prawną).
Oznacza to, że Twoje pieniądze są tutaj w pełni bezpieczne. A przy okazji, prowadzenie spółki LTD jest po prostu wygodne.

Umów się na bezpłatną konsultację

Korzyści wynikające z prowadzenia Spółki LTD

 

Wysoka kwota wolna od podatku

Będąc dyrektorem i 100% udziałowcem w swojej spółce LTD sam ustalasz wysokość swojej pensji.

W Wielkiej Brytanii kwota wolna od jakiegokolwiek podatku czy składek na ubezpieczenie to 8 164 GBP rocznie na osobę. Nie oznacza to jednak, że na tym kończą się Twoje oszczędności.

Po zwiększeniu pensji ponad próg 8 164 GBP dochodzą opłaty na ubezpieczenie, które w Wielkiej Brytanii zależne są od wysokości Twoich dochodów - nie ma tam konieczności opłacania co miesiąc określonej kwoty, jak wygląda to w przypadku ZUS.

W swojej spółce LTD możesz zatrudnić maksymalnie 3 dyrektorów. Oznacza to, że będziesz w stanie wypłacić z niej do 24 492 GBP, czyli ponad 120 000 zł rocznie, bez jakiegokolwiek opodatkowania.

Prostota prowadzenia działalności

Prowadząc Spółkę LTD w Wielkiej Brytanii nie tracisz godzin, czy nawet pełnych dni w miesiącu na zbędną biurokrację.

Po tym jak Twoja firma zostanie zarejestrowana, jej prowadzenie będzie sprowadzało się z Twojej strony do gromadzenia i przesyłania nam faktur wystawionych i otrzymanych przez Twoją firmę.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz: 7 Powodów, dla Których Warto Założyć Firmę w Anglii

Brytyjska Emerytura i Ubezpieczenie

Jeśli mieszkasz na co dzień w Wielkiej Brytanii, pracując jako dyrektor w swojej spółce LTD nabywasz prawo do brytyjskiego ubezpieczenia i emerytury, pod warunkiem, że Twoja pensja przekracza tzw. Lower Earnings Limit, czyli 452 GBP (ok. 2 300 zł) miesięcznie.

Wciąż bez odprowadzania podatków i składek na ubezpieczenie będziesz mógł leczyć się w Wielkiej Brytanii i wszystkich innych krajach Unii Europejskiej.

Osobom, które nie są brytyjskimi rezydentami, spółka LTD umożliwia otrzymywanie emerytury z UK, która wynosi ok. 1 300 zł miesięcznie już po 10 latach pracy i wzrasta z każdym kolejnym rokiem.

Wady Spółki LTD

Nieruchomość i Zakład

Spółka LTD nie może wynajmować w Polsce nieruchomości, ani posiadać tutaj "zakładu" (posiadanie zakładu wiąże się z koniecznością płacenia podatków w Polsce). Dlaczego? Zobacz akt prawny, który pozwala Polakom na prowadzenie firmy w UK: Konwencja o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania

Możesz wykonywać swoją pracę we własnym lub wynajmowanym przez siebie mieszkaniu tak długo, jak samo mieszkanie nie służy do celów czysto biznesowych - nie przyjmujesz w nim klientów, nie jest integralną częścią Twojej działalności.

Na przykład programiści lub bloggerzy mogą pracować w każdym miejscu na Ziemi - wystarczy im do tego jedynie komputer.

Definicja zakładu jest dość szczegółowa i dla wielu ludzi granice między działalnością, która wymaga i nie wymaga zakładu zacierają się, dlatego też najlepiej będzie jeśli po prostu skontaktujesz się z nami lub umówisz się na bezpłatną konsultację i opiszesz swój przypadek - pomożemy Ci określić jak przez Polski urząd będzie postrzegana Twoja działalność.

 

Umowa o Dzieło

Jako Spółka LTD możesz zatrudniać pracowników w Polsce tylko na Umowę o Dzieło.

Nie możesz zatrudniać ludzi na etat, ani umowę zlecenia, w tym celu musiałbyś stworzyć dla spółki oddział lub zarejestrować oddzielną spółkę z o.o. jednak rozwiązania te są już nieco mniej opłacalne.

Jak zarejestrować Spółkę LTD?

 

 

Żeby zarejestrować Spółkę LTD we współpracy z nami wystarczy, że wypełnisz jeden prosty formularz z podstawowymi danymi dla HMRC (brytyjskiego urzędu skarbowego) i dostarczysz go do naszego biura osobiście, drogą pocztową lub przez e-mail - my zajmiemy się całą resztą.

Po 3 dniach będziesz już w stanie wystawiać faktury na swoją spółkę.

To wszystko.

Jeśli chciałbyś założyć własną Firmę w Anglii samodzielnie, będziesz najprawdopodobniej potrzebował przeznaczyć kilka dni na wyjazd do UK i uzyskanie numeru NIN, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i potencjalnymi komplikacjami.

Komu polecamy Spółkę LTD?

 

 

Spółkę LTD polecamy przede wszystkim:

  • Programistom
  • Bloggerom
  • Coachom/Trenerom
  • Fotografom
  • Muzykom, itd.

Jak pewnie zauważyłeś, do wykonywania tych zawodów niepotrzebne są biura, zakłady, ani licencje. Grono klientów zainteresowanych ich usługami nie ogranicza się do rządowych instytucji - są to zawody w 100% wolne.

Powyższa lista jest czysto przykładowa, podobnych zawodów można znaleźć dziesiątki - zamieściliśmy ją po to, aby zaprezentować nieco dokładniej rodzaje działalności, które najwygodniej można prowadzić jako Spółka LTD.

Nie jesteś pewien, czy Twój zawód zalicza się do tej kategorii, a może nie wiesz jak potraktują Cię polskie urzędy? Skontaktuj się z nami lub umów na bezpłatną konsultację, a z pewnością znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

 

Koszty rejestracji i prowadzenia Spółki LTD

 

Jeśli interesują Cię koszty rejestracji i prowadzenia Spółki LTD odwiedź zakładkę Oferta, gdzie znajdziesz wiecej informacji nt. firmy SOVA Accounting i świadczonych przez nas usług lub:

Umów się na bezpłatną konsultację

 

Jak widzisz Spółka LTD to świetne rozwiązanie jeśli jesteś freelancerem i szczególnie jeśli nie zamierzasz wypłacać z jednej firmy więcej niż ok. 300 000 zł rocznie.

Jednak wysokość dochodów wcale nie ogranicza ilości rozwiązań, jakie legalnie można zastosować w celu ograniczenia płaconych podatków.

Skontaktuj się z nami lub umów na bezpłatną konsultację, a z pewnością znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego biznesu.

Czy to Ci się opłaca? Sprawdź:

Mieszkasz w Wielkiej Brytanii i wybierasz Self-Employed?

Spółka LTD to zbyt wiele, chciałbyś spróbować formy przejściowej?