+48 12 210 08 78 (pon-pt 9-19) info@sovaaccounting.pl

Firma w Anglii

Spółka LTD

Umów się na bezpłatną konsultację

Brak ZUSu i niskie podatki w UK

Zakładając firmę w Anglii możesz wypłacić 120 000 lub nawet 160 000 złotych bez jakiegokolwiek opodatkowania czy składek na ubezpieczenie w ciągu roku.

Bezpieczeństwo

Istnieje Konwencja, która zapewnia Ci bezpieczeństwo ze strony polskiego Urzędu Skarbowego, a jeśli chodzi o ZUS - wynagrodzenie ze spółki LTD nie podlega pod oskładkowanie. Tak jak w polskiej spółce z o.o., tyle, że bez podatków!

Prestiż i Wygoda

Spółka LTD (Limited Company) to forma rozpoznawalna na całym świecie. Dodatkowo, nie musisz marnować czasu na biurokrację. Nie ma tu kasy fiskalnej, zaliczek na podatek - wystarczy, że raz w miesiącu prześlesz nam podsumowanie swoich faktur.

Korzyści wynikające z prowadzenia Spółki LTD

Wysoka kwota wolna od podatku

Będąc dyrektorem i 100% udziałowcem w swojej spółce LTD sam ustalasz wysokość swojej pensji.

W Wielkiej Brytanii kwota wolna od jakiegokolwiek podatku czy składek na ubezpieczenie to 8 632 GBP rocznie na osobę. Nie oznacza to jednak, że na tym kończą się Twoje oszczędności.

Po zwiększeniu pensji ponad próg 8 632 GBP dochodzą opłaty na ubezpieczenie, które w Wielkiej Brytanii zależne są od wysokości Twoich dochodów - nie ma tam konieczności opłacania co miesiąc stałej kwoty jak na ZUS w Polsce.

W swojej spółce LTD możesz zatrudnić maksymalnie 3 dyrektorów. Oznacza to, że będziesz w stanie wypłacić z niej do 25 869 GBP, czyli ponad 120 000 zł rocznie, bez jakiegokolwiek opodatkowania, a jeśli wypiszesz dyrektorów z brytyjskiego ubezpieczenia, kwota ta może wzrosnąć nawet do 160 000 złotych.

Prostota prowadzenia działalności

Prowadząc Spółkę LTD w Wielkiej Brytanii nie tracisz godzin, czy nawet pełnych dni w miesiącu na zbędną biurokrację.

Po tym jak firma zostanie zarejestrowana, jej prowadzenie będzie sprowadzało się z Twojej strony do gromadzenia i przesyłania nam faktur wystawionych i otrzymanych przez Twoją firmę.

Brytyjska Emerytura i Ubezpieczenie

Jeśli mieszkasz na co dzień w Wielkiej Brytanii, pracując jako dyrektor w swojej spółce LTD nabywasz prawo do brytyjskiego ubezpieczenia i emerytury, pod warunkiem, że Twoja pensja przekracza tzw. Lower Earnings Limit, czyli 512 GBP (ok. 2 500 zł) miesięcznie.

Wciąż bez odprowadzania podatków i składek na ubezpieczenie będziesz mógł leczyć się w Wielkiej Brytanii i wszystkich innych krajach Unii Europejskiej.

Osobom, które nie są brytyjskimi rezydentami, spółka LTD umożliwia otrzymywanie emerytury z UK, która wynosi ok. 1 000 złotych miesięcznie już po 10 latach pracy i wzrasta z każdym kolejnym rokiem aż do 3 400 złotych miesięcznie!

Wady Spółki LTD

Nieruchomość i Zakład

Spółka LTD nie może wynajmować w Polsce nieruchomości, ani posiadać tutaj "zakładu" (posiadanie zakładu wiąże się z koniecznością płacenia podatków w Polsce). Dlaczego? Zobacz akt prawny, który pozwala Polakom na prowadzenie firmy w UK: Konwencja o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania

Możesz wykonywać swoją pracę we własnym lub wynajmowanym przez siebie mieszkaniu tak długo, jak samo mieszkanie nie służy do celów czysto biznesowych - nie przyjmujesz w nim klientów, nie jest integralną częścią Twojej działalności.

Na przykład programiści lub bloggerzy mogą pracować w każdym miejscu na Ziemi - wystarczy im do tego jedynie komputer.

Definicja zakładu jest dość szczegółowa i dla wielu ludzi granice między działalnością, która wymaga i nie wymaga zakładu zacierają się, dlatego też najlepiej będzie jeśli po prostu skontaktujesz się z nami lub umówisz się na bezpłatną konsultację i opiszesz swój przypadek - pomożemy Ci określić jak przez Polski urząd będzie postrzegana Twoja działalność.

Umowa o Dzieło

Jako Spółka LTD możesz zatrudniać pracowników w Polsce tylko na Umowę o Dzieło.

Nie możesz zatrudniać ludzi na etat, ani umowę zlecenia, w tym celu musiałbyś stworzyć dla spółki oddział lub zarejestrować oddzielną spółkę z o.o. jednak rozwiązania te mogą być już nieco bardziej kosztowne.

Jak zarejestrować Spółkę LTD?

 

 

Żeby zarejestrować Spółkę LTD we współpracy z nami wystarczy, że wypełnisz jeden prosty formularz z podstawowymi danymi dla Companies House i dostarczysz go do naszego biura przez e-mail - my zajmiemy się całą resztą.

Po 3 dniach będziesz już w stanie wystawiać faktury na swoją spółkę.

To wszystko.

Jeśli chciałbyś założyć własną Firmę w Anglii samodzielnie, będziesz najprawdopodobniej potrzebował przeznaczyć kilka dni na wyjazd do UK i uzyskanie numeru NIN, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i potencjalnymi komplikacjami.

Komu polecamy Spółkę LTD?

 

 

Spółkę LTD polecamy przede wszystkim:

 • Programistom
 • Bloggerom
 • Coachom/Trenerom
 • Fotografom
 • Muzykom, itd.

Jak pewnie zauważyłeś, do wykonywania tych zawodów niepotrzebne są biura, zakłady, ani licencje. Grono klientów zainteresowanych ich usługami nie ogranicza się do rządowych instytucji - są to zawody w 100% wolne.

Powyższa lista jest czysto przykładowa, podobnych zawodów można znaleźć dziesiątki - zamieściliśmy ją po to, aby zaprezentować nieco dokładniej rodzaje działalności, które najwygodniej można prowadzić jako Spółka LTD.

Nie jesteś pewien, czy Twój zawód zalicza się do tej kategorii, a może nie wiesz jak potraktują Cię polskie urzędy? Skontaktuj się z nami lub umów na bezpłatną konsultację, a z pewnością znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Koszty rejestracji i prowadzenia Spółki LTD

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat założenia firmy w Anglii skontaktuj się z nami lub umów na bezpłatną konsultację, a z pewnością znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego biznesu.

Umów się na bezpłatną konsultację

Jak przebiega rejestracja spółki LTD?

Na rejestrację spółki LTD składają się wszystkie elementy niezbędne dla sprawnego funkcjonowania Twojej firmy w Anglii:

 • Konsultacje w kwestiach związanych z formularzem rejestracyjnym
 • Udzielenie adresu do rejestracji
 • Rejestracja w Companies House
 • Przekazanie Certificate of Incorporation od Companies House
 • Przekazanie Memorandum of Association od Companies House
 • Przekazanie UTR number od HMRC
 • Złożenie podania o Company Information w Companies House
 • Aktywacja PAYE
 • Uruchomienie Payroll dla dyrektorów
 • Konsultacje w kwestii konta bankowego dla Spółki

Ile kosztuje prowadzenie firmy w Anglii?

Pełny pakiet księgowy dla spółki LTD kosztuje od 120, 140 lub 160 funtów miesięcznie, zależnie od tego ilu dyrektorów będzie zatrudniać Twoja firma. Poniżej znajdziesz listę usług, które wchodzą w skład pełnego pakietu księgowego dla spółki LTD:

 • Przygotowanie i złożenie Annual Accounts do HMRC
 • Przygotowanie i złożenie Tax Return do HMRC
 • Companies House Annual Accounts
 • Companies House Confirmation Statement
 • Payroll
 • PAYE P60
 • PAYE P11D
 • Status "agent" przed HMRC - nasze biuro reprezentuje Twoją spółkę w kontaktach z brytyjskim urzędem skarbowym
 • Konsultacje związane z obsługą księgową
 • Service Address dla dyrektora
 • Wirtualne Biuro, czyli odbiór i przekazywanie korespondencji urzędowej w postaci zdjęć lub skanów

Myślisz o założeniu firmy w Anglii? Napisz do nas!

Przesyłając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z naszą polityką prywatności