https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-78880926-1

Kompleksowa obsługa w zakresie VAT w Wielkiej Brytanii

Zadbamy o Twoją księgowość Umów się na bezpłatną konsultacjęNapisz do nas

W naszej ofercie znajdziesz:

 • rejestracja do VAT UK
 • składanie deklaracji VAT
 • rejestracja numeru EORI
 • pełna rejestracja do GVMS
 • wyrejestrowanie z VAT UK
 • rejestracja do VAT UK
 • składanie deklaracji VAT
 • rejestracja numeru EORI
 • pełna rejestracja do GVMS
 • wyrejestrowanie z VAT UK

Dodatkowo, podczas bezpłatnej konsultacji, dowiesz się

 • czy powinieneś się rejestrować do VAT UK
 • odpowiemy i przedstawimy najważniejsze kwestie związane z VAT w UK dla polskiej firmy
 • omówimy możliwe opcje współpracy
 • gdy zdecydujesz się kontynuować z nami współpracę, sprawnie przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności

 

CENNIK

Rejestracja do VAT UK

80 GBP netto

w momencie zdecydowania się również na obsługę z zakresu składania deklaracji

160 GBP netto

bez obsługi z zakresu składania deklaracji

Obsługa deklaracji VAT UK

Oferujemy trzy warianty współpracy tak, aby maksymalnie dopasować się do potrzeb klientów, dając im wybór co do formy współpracy

I wariant

Przedsiębiorca przesyła do nas podsumowanie przeprowadzonych transakcji w formie zestawienia w Excel przygotowanego według naszych wytycznych
i przesłanych przewodników wraz z konkretnymi kwotami, sumujących dane wartości dotyczących sprzedaży.

35 GBP netto 

II wariant

Przedsiębiorca przesyła do nas tylko podsumowanie przeprowadzonych transakcji w formie zestawienia w Excel przygotowanego według naszych wytycznych – my zajmujemy się obliczeniami i na ich podstawie składamy deklarację VAT.

80 GBP netto

III wariant

Przedsiębiorca może przesłać do nas dokumenty sprzedażowe lub ich podsumowanie w formie tzw. surowych danych, czyli najczęściej skany faktur lub zestawienie wygenerowane ze systemu sprzedażowego. Na ich podstawie dokonujemy obliczeń i składamy deklarację.

115 GBP netto

Podane ceny są stawkami bazowymi. Opłaty za opisane warianty są ustalane indywidualnie na podstawie m.in. ilości transakcji w skali miesiąca, wysokości obrotu czy indywidualnej specyfikacji danych transakcji.

Końcowa kwota może różnić się od bazowych o około 50%, jednak ostateczna oferta zawsze ustalana jest indywidualnie.

Pozostałe usługi

Rejestracja numeru EORI

40 GBP netto lub w cenie rejestracji do VAT UK

Pełna rejestracja do GVMS

80 GBP netto

Wyrejestrowanie z VAT UK

80 GBP netto dla firm które obsługujemy, dla zewnętrznych wycena indywidualna

Sprawdź czy musisz zarejestrować swoją firmę do VAT w UK

Skontaktujemy się z tobą w 24 godziny

CZEGO MOŻESZ SPODZIEWAĆ SIĘ PO OBSŁUDZE VAT Z SOVA?

DOŚWIADCZENIE

Decydując się na nasze usługi możesz mieć pewność, że Twoją spółką zajmują sie osoby wyspecjalizowane w tej dziedzinie. Od 2013 roku obsłużylismy ponad 700 spółek z różnych branży – mogliśmy poznać wiele specyficznych przypadków i zmierzyć się z wszelkimi wyzwaniami, które stawały na naszej drodze.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

W naszej firmie istnieje zasada odpisywania na maile klientów w ciągu 24 godzin. Dzięki temu możesz mieć pewność, że większość odpowiedzi na Twoje pytanie zostanie udzielona w tym czasie, a przekazane informacje będą rzetelne i aktualne.

SPRAWNA KOMUNIKACJA

Aby zapewnić wysoką jakość komunikacji oraz informacji przekazywanych klientom w zakresie obsługi VAT, w SOVA istnieje tzw. dywizja VAT – dzięki niej masz gwarancję, że przekazywane informacje są zgodne z aktualnymi przepisami i dopasowane do Twojego biznesu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Kto musi zarejestrować firmę do VAT w UK?

Jeśli prowadzisz firmę poza Wielką Brytanią, powinieneś zarejestrować ją do VAT w UK, kiedy sprzedajesz produkty do klientów w Wielkiej Brytanii poprzez magazyn pośredniczący, np. Amazon FBA. W tej sytuacji rejestracja do VAT w UK jest wymagana już przy pierwszej sprzedaży.

Jeśli sprzedawane produkty wysyłasz bezpośrednio do klientów w Wielkiej Brytanii, ustalenie obowiązku rejestracji do VAT jest od 2021 roku nieco bardziej skomplikowane. Napisz do nas lub umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych doradców – z pewnością pomożemy!

Ile trwa rejestracja do VAT w UK?

Proces rejestracji firmy do VAT w UK, od momentu wysłania wniosku, trwa zazwyczaj 1-2 tygodni.

Ile kosztuje rejestracja i rozliczenie VAT w UK?

Standardowy koszt rejestracji podmiotu do VAT w UK to 80 GBP jednorazowo.

Rozliczenia VAT w UK wyceniamy indywidualnie. Napisz do nas!

Jak skorzystać z usługi rejestracji i rozliczenia VAT w UK w SOVA Accounting?

Napisz do nas lub umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych doradców. Omówimy potrzeby Twojej firmy, odpowiemy na wszelkie pytania i zajmiemy się rejestracją oraz rozliczeniem VAT w UK dla Twojego przedsiębiorstwa wraz z reprezentacją firmy przed brytyjskim urzędem skarbowym – HMRC (SOVA Accounting posiada status HMRC agent).

Jesteś zainteresowany usługą w zakresie VAT w Wielkiej Brytanii,
lub masz pytania na temat księgowości swojej firmy?

 

Rekomendacje

Recenzja jest pisana po blisko półrocznej współpracy. Trafiłem do firmy SOVA po trudnych przejściach z poprzednią firmą. Różnica okazała się kolosalna. (…) Wiedza, profesjonalizm i obsługa są na najwyższym poziomie i niejedna firma mogłaby brać z nich przykład. Zdecydowanie polecam wszystkim firmę SOVA Accounting do współpracy. Daniel Buras

Very pleased with the information and service I have received from SOVA. Tried a few (UK – Poland) accountants, but SOVA proved to be the most reliable with the most relevant information on hand. I’m more than happy to recommend them. Zdenek Holy

Otrzymałam bardzo wnikliwą analizę mojej dość skomplikowanej sytuacji podatkowej wraz z pełną i profesjonalną poradą i wyjaśnieniem wszystkich opcji w sposób jasny i zrozumiały dla laika. A to wszystko w ramach darmowej konsultacji. Na pewno skorzystam z płatnej obsługi, bo z tak profesjonalnym podejściem do klienta ze strony firmy księgowej sie jeszcze nie spotkałam. Dorota Mockallo

Dołącz do grona zadowolonych klientów SOVA Accounting!

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza

Nasze najnowsze publikacje na blogu

Słowniczek pojęć VAT UK

NUMER EORI

EORI (Economic Operators Registration and Identification) czyli Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych to jeden z elementów środowiska administracji celnych i handlu w UE, który pomaga w identyfikacji, przeprowadzeniu odpraw i odprowadzaniu opłat w ramach elektronicznego systemu celnego.

DDP

jedna z reguł Incoterms – Delivered Duty Paid (dostarczone, cło opłacone). Wybierając formę dostawy DDP, sprzedawca decyduje się przejąć wszystkie obowiązki kupującego wynikające z importu. W związku z tym będzie on zobowiązany do rejestracji na VAT UK, składania deklaracji VAT Return oraz pozyskania brytyjskiego numeru EORI, aby dokonać pełnej odprawy celnej na Wyspach.

DROPSHIPPING

Dropshipping to model logistyczny sprzedaży towarów przez Internet, polegający na przeniesieniu procesu wysyłki na dostawcę. Twoja rola jako właściciela sklepu, sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy.

INCOTERMS

to skrót od International Commercial Terms, czyli międzynarodowych warunków sprzedaży. To 11 podstawowych reguł handlowych opisujących obowiązki i odpowiedzialność po stronie kupującego oraz sprzedającego. Dotyczą one między innymi takich aspektów jak transport towaru, jego ubezpieczenia czy wyładunku oraz obowiązków celnych.

FREIGHT TRANSPORT

inaczej transport towarowy. Transport towarowy obejmuje towary lub załadunek, pocztę, dokumenty, pojazdy bez opieki. Świadczenie usług transportu przyjmuje się, gdy pojazd, statek, pociąg lub samolot jest dostarczany wraz z kierowcą lub załogą do przewozu towarów.

USŁUGI ZAUTOMATYZOWANE

to sprzedaż usług telekomunikacyjnych, elektronicznych oraz nadawczych. Usługi te inaczej określa się mianem zautomatyzowanych, ponieważ chodzi o usługi, których sprzedaż dokonuje się w sposób zautomatyzowany przy minimalnym udziale człowieka.

AMAZON FBA

model sprzedaży na Amazon polegający na dropshippingu bezpośrednio do magazynu FBA w UK. Korzystają z niego przedsiębiorcy, którzy po nawiązaniu relacji z producentami decydują się sprzedawać produkty za pośrednictwem Fulfillment by Amazon (FBA) w Wielkiej Brytanii. Towar wysyłany jest bezpośrednio od producenta do magazynu Amazon.

PLACE OF SUPPLY

Miejscem świadczenia usług najprościej mówiąc, określa się to, gdzie należy rozliczyć ją na gruncie podatku VAT, a dokładniej w jakim państwie. Place of supply jest zależne od statusu klienta – usługi świadczone dla klienta biznesowego a dla konsumenta rozpatruje się odrębnie.

GVMS

Goods Vehicle Movement Service to platforma informatyczna rządu w Wielkiej Brytanii służąca do przemieszczania towarów do lub z Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii. Za jej pomocą, brytyjscy importerzy będą dokonywać pełnych deklaracji importowych jeszcze przed przybyciem towarów na granicę.

Aby dowiedzieć się więcej na tematy związane z VAT

Nasze wypowiedzi znajdziesz  m. in. na

Zapraszamy do kontaktu!

Telefon
PL: (+48) 12 210 08 78 (pon-pt 9-18)

GB: +44 1613 543 740 (pon-pt 9-18)

E-mail
info@sovaaccounting.pl

Adres
Office 46B, 182-184 High Street North, Londyn E6 2JA

Napisz wiadomość