Kto może założyć firmę w Anglii?

Kim są i skąd pochodzą dyrektorzy brytyjskich spółek LTD? Kto może założyć firmę w Anglii?

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty. Chciałbyś poruszyć ten lub inny temat z jednym z naszych ekspertów? Umów się na bezpłatną konsultację lub napisz do nas!

Kto może założyć firmę w Anglii?

Każdy.

Niezależnie od tego ile masz lat (jeśli więcej niż 16), w jakiej branży działasz, czy skąd pochodzisz, możesz zarejestrować firmę w Wielkiej Brytanii – spółkę Limited. Powyższa infografika powstała na podstawie analizy dyrektorów brytyjskich spółek Limited przeprowadzonej przez Companies Made Simple.

Spółka LTD w Wielkiej Brytanii to bardzo popularna i rozpoznawalna na całym świecie forma prowadzenia działalności. W wyniku Brexitu wiele osób zaczęło kwestionować to czy prowadzenie działalności w formie spółki LTD pozostanie legalne, czy też nie. Ale jak widzisz, 55% dyrektorów spółek LTD niebędących obywatelami Wielkiej Brytanii pochodzi spoza krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Liczebnie, najwięcej dyrektorów spółek LTD, którzy mieszkają w UK, ale nie są brytyjskimi obywatelami pochodzi z Indii, na drugim miejscu plasuje się Polska, a tuż za nią Pakistan.

Procentowo, spośród wszystkich obywateli danego kraju, najwięcej kobiet rejestrujących spółki LTD pochodzi ze Stanów Zjednoczonych oraz Zimbabwe.

Jakie są obowiązki dyrektora w spółce LTD?

Na brytyjskich stronach rządowych znaleźć można informacje, zgodnie z którymi do Twoich obowiązków, jako dyrektora spółki LTD, należeć będą:

• staranie się o sukces firmy, bazując na własnych umiejętnościach, doświadczeniu i ocenie sytuacji,
• prowadzenie firmy zgodnie z zasadami określonymi w statucie,
• podejmowanie decyzji na korzyść firmy – nie Twoją własną,
• poinformowanie reszty udziałowców, jeśli będziesz czerpać korzyści z transakcji dokonanej przez spółkę,
• archiwizowanie dokumentów spółki i informowanie Companies House oraz HMRC o wszelkich istotnych zmianach w firmie,
• upewnienie się, że dokumenty zdawane przez spółkę prezentują prawdziwy obraz sytuacji finansowej w przedsiębiorstwie,
• zdawanie ksiąg do Companies House oraz zeznań podatkowych do HMRC,
• opłacanie podatku dochodowego od osób prawnych,
• rejestracja do Self Assessment i przesłanie osobistego zeznania podatkowego każdego roku.

Wiele z tych obowiązków można wydelegować innemu pracownikowi lub podmiotowi zewnętrznemu, np. biuru rachunkowemu, prowadzącego kompleksową obsługę księgową spółek LTD.

Zastanawiasz się nad rejestracją własnej firmy w Anglii? Napisz do nas, opisz swój biznes, a z pewnością znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Wolisz umówić się na bezpłatne spotkanie w Krakowie lub konsultację telefoniczną? Zapraszamy!

Rate this post

Śledzimy publikowane zmiany i wytyczne, co pozwala świadczyć usługi wysokiej jakości. Nasza oferta jest stale rozszerzana, tak by była dopasowana do zmieniających się wymogów. Przeprowadzimy Cię przez procesy, konieczne aby współpraca z brytyjskimi podmiotami przebiegała zgodnie z prawem.

Napisz do nas aby dowiedzieć się więcej

Pole obowiązkowe
Pole obowiązkowe
Pole obowiązkowe

Zadzwoń
PL: 12 210 08 78 (pon-pt 9-18)
GB: +44 1613 543 740 (pon-pt 9-18)

Wyślij E-mail
Formularz kontaktowy

Znajdź nas pod adresem
Office 46B, 182-184 High Street North, Londyn E6 2JA

Sprawdź opinie w google