Sprawdź co zapewniamy w ramach

Odprawy celnej w Wielkiej Brytanii Umów się na bezpłatną konsultacjęNapisz do nas

Pomoc z formalnościami

Pomagamy dobrać kody towarowe produktów, skompletować dokumentację, stworzyć oświadczenie o pochodzeniu w oparciu o wiedzę importera.

g

Indywidualne podejście

Oferta ustalana jest indywidualnie na podstawie ilości transakcji i specyfikacji produktów tak, aby maksymalnie dopasować się do potrzeb klientów. 

Usługi komplementarne

W naszej ofercie znajdziesz kompleksową obsługę VAT UK, systemu GVMS oraz brytyjską i polską księgowość.

Sprawną komunikację

Dedykowany opiekun zapewni wysoką jakość komunikacji oraz informacje zgodne z aktualnymi przepisami i dopasowane do Twojego biznesu.

Bezpłatna, niezobowiązująca konsultacja w formie rozmowy telefonicznej z naszym konsultantem, pozwoli Ci szybko zdobyć spersonalizowane odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jakie dokumenty musisz przygotować do odprawy? Jakie formalności spełnić? Czy zapłacisz cło? Jak będzie stawka podatku celnego? Zdobądź odpowiedzi i kompletne informacje!

Co nowego na blogu?

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Słowniczek

Kody towarowe (Commodity codes)

W zależności od tego, jaki kod zostanie użyty dla Twojego towaru, określone zostaną podatki i przepisy, które mają do niego zastosowanie.

 

Pochodzenie towarów (Origin of goods)

Pochodzenie to “ekonomiczna” przynależność państwowa towarów w handlu międzynarodowym. Konieczne jest ustalenie pochodzenia towarów, ponieważ cła lub równoważne opłaty oraz wszelkie ograniczenia i obowiązki celne mające do nich zastosowanie będą zależały od ich pochodzenia.

Import i eksport 

Import w kraju przyjmującym jest eksportem z kraju wysyłającego. Import i eksport to definiujące transakcje finansowe w handlu międzynarodowym. Import i eksport towarów są ograniczone przez kontyngenty importowe i mandaty od władz celnych. Jurysdykcja importująca i eksportująca może nałożyć taryfę (podatek) na towary.

 

CDS (Customs Declarations Service)

Serwis Deklaracji Celnych, oprogramowanie brytyjskiego urzędu HMRC do elektronicznego wypełniania zgłoszeń celnych. System CDS zastapił starszy system CHIEF.

SAD / C88 (Single Administrative document)

Zgłoszenie celne w postaci dokumentu administracyjnego, na formularzu C88, który jest używany w całej Wspólnocie i krajach EFTA do kontroli przywozu, wywozu i towarów w tranzycie.

GVMS (Goods Vehicle Movement Service)

System do generowania numerów MRN (Movement Reference Number) na przejazd przez granicę UK. Usługa ma na celu ułatwienie przemieszczania się przez porty poprzez zgłaszanie danych pojazdu i referencji zgłoszenia celnego dla przewożonych towarów przed przybyciem do portu wywozu.

Napisz do nas aby dowiedzieć się więcej

Zadzwoń
PL: (+48) 12 210 08 78 (pon-pt 9-18)
GB: +44 1613 543 740 (pon-pt 9-18)

Wyślij E-mail
info@sovaaccounting.pl

Znajdź nas pod adresem
Office 46B, 182-184 High Street North, Londyn E6 2JA

Sprawdź opinie w google