Handel z UK po Brexicie – nowe przepisy od 2021 roku

Import, eksport, podatki i cła Twoja firma sprowadza towary z Wielkiej Brytanii? Sprzedaje towary lub produkty do Wielkiej Brytanii? Chcesz dowiedzieć się więcej o podatkach, taryfach i cłach dla firm z siedzibą w UE handlujących z UK od stycznia 2021 roku? Wejdź na stronę HMRC.  Świadczenie usług w Wielkiej Brytanii Twoja firma świadczy usługi w […]

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty. Chciałbyś poruszyć ten lub inny temat z jednym z naszych ekspertów? Umów się na bezpłatną konsultację lub napisz do nas!

Import, eksport, podatki i cła

Twoja firma sprowadza towary z Wielkiej Brytanii? Sprzedaje towary lub produkty do Wielkiej Brytanii? Chcesz dowiedzieć się więcej o podatkach, taryfach i cłach dla firm z siedzibą w UE handlujących z UK od stycznia 2021 roku? Wejdź na stronę HMRC. 

Świadczenie usług w Wielkiej Brytanii

Twoja firma świadczy usługi w Wielkiej Brytanii? Nowe zasady mogą dotyczyć Twojej firmy lub pracowników, jeśli:

  • twoja firma ma oddziały w Wielkiej Brytanii
  • twoja firma planuje fuzję z firmą z Wielkiej Brytanii
  • ty lub Twoi pracownicy jeżdżą służbowo do Wielkiej Brytanii
  • ty lub Twoi pracownicy świadczą usługi w ramach zawodów regulowanych w Wielkiej Brytanii

Sprawdź przede wszystkim nowe przepisy wizowe w UK oraz przewodnik na temat punktowego systemu imigracyjnego w Wielkiej Brytanii dla obywateli UE.

Praca w Wielkiej Brytanii

Sprawdź przewodnik: Praca w Wielkiej Brytanii

Znajdziesz w nim m.in. informacje dla osób kierujących pojazdami na terenie UK, zasady delegacji i prowadzenia aktywności biznesowych na Wyspach dla pracowników oraz wzmiankę o kwalifikacjach nauczycielskich i uzyskaniu statusu QTS.

Co istotne, w przypadku wizyt krótszych niż 6 miesięcy obywatele UE, EOG i Szwajcarii będą mogli wjechać do Wielkiej Brytanii bez konieczności ubiegania się o wizę.

Ochrona danych osobowych i prawo autorskie

Przesyłasz dane pomiędzy Polską a Wielką Brytanią? Eksportujesz towary lub świadczysz usługi chronione prawem autorskim w UK? Zobacz wskazówki dotyczące ochrony danych osobowych i praw autorskich obowiązujące w UK po opuszczeniu Unii Europejskiej.

Masz jakiekolwiek pytania na temat Brexitu? Zastanawiasz się nad tym jak będzie funkcjonować Twoja firma po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Napisz do nas lub umów się na bezpłatną konsultację z naszym doradcą, chętnie pomożemy!

5/5 - (5 votes)

Śledzimy publikowane zmiany i wytyczne, co pozwala świadczyć usługi wysokiej jakości. Nasza oferta jest stale rozszerzana, tak by była dopasowana do zmieniających się wymogów. Przeprowadzimy Cię przez procesy, konieczne aby współpraca z brytyjskimi podmiotami przebiegała zgodnie z prawem.

Napisz do nas aby dowiedzieć się więcej

Pole obowiązkowe
Pole obowiązkowe
Pole obowiązkowe

Zadzwoń
PL: 12 210 08 78 (pon-pt 9-18)
GB: +44 1613 543 740 (pon-pt 9-18)

Wyślij E-mail
Formularz kontaktowy

Znajdź nas pod adresem
Office 46B, 182-184 High Street North, Londyn E6 2JA

Sprawdź opinie w google