https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-78880926-1

W związku z Brexitem, Wielka Brytania przygotowała serię przewodników dla firm, które prowadzą handel na Wyspach lub współpracują z przedsiębiorcami z UK. Co ciekawe, przewodniki opublikowano również w polskiej wersji językowej.

 

Import, eksport, podatki i cła

 Twoja firma sprowadza towary z Wielkiej Brytanii? Sprzedaje towary lub produkty do Wielkiej Brytanii? Chcesz dowiedzieć się więcej o podatkach, taryfach i cłach dla firm z siedzibą w UE handlujących z UK od stycznia 2021 roku? Wejdź na stronę HMRC. 

 

Świadczenie usług w Wielkiej Brytanii

Twoja firma świadczy usługi w Wielkiej Brytanii? Nowe zasady mogą dotyczyć Twojej firmy lub pracowników, jeśli:

  • twoja firma ma oddziały w Wielkiej Brytanii
  • twoja firma planuje fuzję z firmą z Wielkiej Brytanii
  • ty lub Twoi pracownicy jeżdżą służbowo do Wielkiej Brytanii
  • ty lub Twoi pracownicy świadczą usługi w ramach zawodów regulowanych w Wielkiej Brytanii

Sprawdź przede wszystkim nowe przepisy wizowe w UK oraz przewodnik na temat punktowego systemu imigracyjnego w Wielkiej Brytanii dla obywateli UE.

 

Praca w Wielkiej Brytanii

Sprawdź przewodnik: Praca w Wielkiej Brytanii

Znajdziesz w nim m.in. informacje dla osób kierujących pojazdami na terenie UK, zasady delegacji i prowadzenia aktywności biznesowych na Wyspach dla pracowników oraz wzmiankę o kwalifikacjach nauczycielskich i uzyskaniu statusu QTS.

Co istotne, w przypadku wizyt krótszych niż 6 miesięcy obywatele UE, EOG i Szwajcarii będą mogli wjechać do Wielkiej Brytanii bez konieczności ubiegania się o wizę.

 

Ochrona danych osobowych i prawo autorskie

Przesyłasz dane pomiędzy Polską a Wielką Brytanią? Eksportujesz towary lub świadczysz usługi chronione prawem autorskim w UK? Zobacz wskazówki dotyczące ochrony danych osobowych i praw autorskich obowiązujące w UK po opuszczeniu Unii Europejskiej.

Sprawdź również przewodnik na temat finansowania badań i innowacji w UK jaki przygotowaliśmy we współpracy z brytyjskim Department for International Trade: Finansowanie Badań i Innowacji (Research & Innovation) w UK

 

Masz jakiekolwiek pytania na temat Brexitu? Zastanawiasz się nad tym jak będzie funkcjonować Twoja firma po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Napisz do nas lub umów się na bezpłatną konsultację z naszym doradcą, chętnie pomożemy!

Napisz do nas

Data ostatniej aktualizacji artykułu: