Forma działalności: spółka LTD, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka cywilna, spółka komandytowa, spółka akcyjna, spółka komandytowo-akcyjna lub też JDG.
Główny problem: zablokowane konto na eBay.
Konsekwencje: klient nie może prowadzić biznesu do momentu wyjaśnienia sprawy.
Efekt: odblokowanie konta w wyniku interwencji zespołu SOVA Accounting.

Klient zajmujący się sprzedażą produktów za pośrednictwem platformy eBay, zgłosił się do nas z pewnym problemem. Nie mógł wykonywać swojej działalności, ponieważ jego konto na platformie sprzedażowej, z niewiadomych przyczyn zostało zablokowane.

Klient w wyniku rozmowy z działem obsługi klienta eBay dowiedział się, że przyczyną blokady jest sprzeciw ze strony HMRC, po czym zgłosił się do nas i opisał zaistniałą sytuację. Oddelegowany przedstawiciel zespołu księgowego najszybciej jak to możliwe skontaktował się z brytyjskim urzędem i wyjaśnił sprawę tak, aby klient mógł wrócić do prowadzenia własnego biznesu.

HMRC bezzasadnie wysłało informację do eBay o obowiązku rejestracji firmy do VAT, co jak się okazało, było niezgodne z faktyczną sytuacją przedsiębiorstwa. W wyniku interwencji udało się doprowadzić do zniesienia blokady z konta klienta w ekspresowym tempie.

Prowadzisz spółkę LTD w Wielkiej Brytanii, ale komunikacja z obecnym biurem rachunkowym nie przebiega po Twojej myśli? Może w wyniku błędu lub nieporozumienia nałożono karę na Twoją firmę? Napisz do nas lub umów się na bezpłatną konsultację z naszym doradcą – chętnie pomożemy!

 

4.5/5 - (30 votes)