Składki na ubezpieczenie, które powinien wpłacać dyrektor spółki LTD, zaliczają się do klasy pierwszej, tj. Class 1 National Insurance thresholds. Są one uzależnione od zarobków.
Jeśli Twoja pensja dyrektorska nie przekracza 732 GBP miesięcznie, nie musisz odprowadzać składek do National Insurance Contribution (NIC), który jest odpowiednikiem polskiego ZUS-u.

Zarobki dyrektorskie poniżej progu Primary Threshold zwalniają Cię także z podatku dochodowego.
Jeśli przekraczasz próg PT, wysokość składki określa się procentowo od Twoich zarobków.
Poniżej przedstawiamy tabele opłat na ubezpieczenie w UK obowiązujących od kwietnia 2020 roku.

 

 

Warto wspomnieć również o progu Lower Earnings Limitktóry uprawnia do ubezpieczenia, a także emerytury bez konieczności odprowadzania składek. Wynosi on 520 GBP miesięcznie.

Reasumując, jeżeli jesteś dyrektorem Spółki LTD, możesz wypłacić sobie pensję do 792 funtów miesięcznie (Secondary threshold) bez konieczności odprowadzania jakiejkolwiek części wypłaty do budżetu państwa.

Podatku dochodowego od wynagrodzenia z Wielkiej Brytanii nie zapłacisz nawet przy wyższych zarobkach. Zobacz: Podatek Dochodowy w UK

Chcesz dowiedzieć się jak wygląda opodatkowanie wyższych dochodów w UK i ile podatku zapłacisz prowadząc firmę w Anglii w zależności od tego ilu zatrudniasz dyrektorów i ile zarabiasz?
Zobacz: Progi Podatkowe w UK

Co jeśli potrzebujesz zatrudnić dodatkowych pracowników albo przekroczysz kwotę wolną? Jaki rodzaj umowy będzie najkorzystniejszy i co jeszcze musisz wiedzieć, chcąc prowadzić Spółkę LTD w Anglii? Skontaktuj się z nami lub umów na bezpłatną konsultację – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Data ostatniej aktualizacji artykułu: