Wirtualne biuro w UK, czyli o czym powinieneś wiedzieć przed wynajęciem wirtualnego biura w Anglii

Spółka LTD w Polsce najczęściej korzysta z usługi wirtualnego biura w UK, co w Wielkiej Brytanii jest usługą regulowaną prawnie. Ten artykuł pokaże Ci o czym powinieneś wiedzieć decydując się na wspołpracę z firmą prowadzącą wirtualne biura.

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty. Chciałbyś poruszyć ten lub inny temat z jednym z naszych ekspertów? Umów się na bezpłatną konsultację lub napisz do nas!

Wirtualne Biuro – Co to jest?

Wirtualne biuro lub konkretniej – wirtualny adres biura, to adres w Wielkiej Brytanii, który możesz wynająć w celu rejestracji swojej spółki LTD, wtedy na taki adres będzie przychodzić wszelka oficjalna korespondencja z HMRC i Companies House, ale i chcąc wypromować swój biznes używając prestiżowego adresu, np. w Manchester.

Najczęściej z usług wirtualnego biura czy adresu korzystają właśnie:

 • Przedsiębiorcy pracujący z domu, którzy nie chcą upubliczniać swojego adresu zamieszkania
 • Firmy, które ze względu na wzrost poszukują bardziej prestiżowego adresu
 • Firmy zagraniczne, przenoszące swoją działalność do Anglii lub wprowadzające swoje usługi na brytyjski rynek

Druga z korzyści – promocja biznesu za pomocą adresu w UK – jest szczególnie opłacalna kiedy porówna się koszty wynajęcia wirtualnego biura do kosztów wynajęcia lub kupna nieruchomości na firmę w Wielkiej Brytanii.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, jeśli zdecydujesz się na rejestrację spółki LTD wraz z usługą wirtualnego biura w SOVA Accounting, wszelką korespondencję z brytyjskich urzędów otrzymasz drogą pocztową lub w formie skanów wysłanych w wiadomości e-mail (adres rejestracyjny spółki LTD to informacja publiczna i niestety, ale z tego powodu nie da się uniknąć stert reklam przesyłanych co roku na adres firmy – zaoszczędzimy Ci przyjemności sortowania i przeglądania tego rodzaju dokumentów).

Co jest konieczne, aby firma mogła oferować usługę wirtualnego biura i księgowości w uk?

Biura rachunkowe w Wielkiej Brytanii podlegają pod szczególny nadzór HMRC określany zbiorem dokumentów Money Laundering Regulations, czego potwierdzeniem jest odpowiedni certyfikat, chyba że dana firma podlega pod nadzór jednej z organizacji wymienionych tutaj jako “The main supervisory bodies“.

W tym celu, firma księgowa musi złożyć do HMRC odpowiedni wniosek oraz:

 • Określić ryzyko wykorzystania usług firmy przez kryminalistów
 • Znać tożsamość swoich klientów
 • Znać tożsamość ludzi, którzy czerpią realne korzyści z działalności prowadzonej przez klienta
 • Monitorować działania biznesowe klientów i zgłaszać wszystko, co podejrzane do NCA (National Crime Agency)
 • Upewnić się, że w firmie istnieje odpowiedni system kontroli zarządu
 • Przechowywać wszelkie dokumenty przedstawiające działania biznesowe klientów
 • Upewnić się, że pracownicy biura rachunkowego są świadomi istniejących regulacji i przeszli odpowiednie szkolenia

Jeśli aplikacja biura rachunkwoego będzie zgodna z istniejącymi przepisami i zostanie zaakceptowana przez HMRC, firmie księgowej zostaje nadany Certyfikat MLR (Money Laundering Regulations) o określonym numerze, w naszym przypadku: 12835160

Co składa się na usługę wirtualnego biura w SOVA Accounting?

 • Adres rejestracyjny spółki w Londynie,
 • Adres dla korespondencji dyrektorów,
 • Odbiór i przekazywanie wszelkiej istotnej dla spółki lub dyrektorów korespondencji,
 • Spersonalizowana skrzynka pocztowa dla Ciebie i Twojej firmy,
 • Agent“, czyli reprezentacja przed brytyjskimi urzędami,
 • Organizacja i przygotowanie protokołu z zebrania zarządku spółki,
 • Konsultacje telefoniczne lub mailowe z zakresu prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii bez ograniczeń (odpowiemy tak szybko jak to możliwe, zazwyczaj w ciągu 24 godzin).

Nie udostępniamy raczej biura i adresu na cele spotkań biznesowych, czy prowadzenia działalności, chyba że w celu zorganizowania oficjalnego zebrania zarządu spółki.

Jak pewnie wiesz, zorganizowanie takiego spotkania raz w roku jest zalecane, aby Wielka Brytania mogła być bez wątpliwości uznana za miejsce rezydencji Twojej spółki.

Jeśli zechcesz zorganizować zebranie zarządu swojej spółki w naszej siedzibie w Manchester pomożemy Ci spisać odpowiedni dokument ze spotkania w obecności brytyjskiego obywatela jako świadka zgromadzenia. Wystarczy, że poinformujesz nas o planowanym terminie zebrania odpowiednio wcześniej.

Interesuje Cię usługa Wirtualnego Biura lub pełna rejestracja Spółki LTD, albo działalności Self-Employed w Wielkiej Brytanii? Napisz do nas lub umów się na bezpłatną konsultację – z pewnością znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie!

4.1/5 - (24 votes)

Śledzimy publikowane zmiany i wytyczne, co pozwala świadczyć usługi wysokiej jakości. Nasza oferta jest stale rozszerzana, tak by była dopasowana do zmieniających się wymogów. Przeprowadzimy Cię przez procesy, konieczne aby współpraca z brytyjskimi podmiotami przebiegała zgodnie z prawem.

Napisz do nas aby dowiedzieć się więcej

Pole obowiązkowe
Pole obowiązkowe
Pole obowiązkowe

Zadzwoń
PL: 12 210 08 78 (pon-pt 9-18)
GB: +44 1613 543 740 (pon-pt 9-18)

Wyślij E-mail
Formularz kontaktowy

Znajdź nas pod adresem
Office 46B, 182-184 High Street North, Londyn E6 2JA

Sprawdź opinie w google